NAUJIENOS

LVJC stovyklų manifestas - prieš kompiuterinę vasarąLVJC StovyklosProtestuodamas prieš vasarą, praleistą priešais kompiuterio ekraną, Lietuvos vaikų ir jaunimo centras organizuoja tikrų įspūdžių vasaros stovyklas Vilniuje ir gražiose Lietuvos vietose.
Tyrimais įrodyta, kad besaikis žiūrėjimas į monitorių ar TV ekraną stabdo vaikų vystymąsi, veda į depresiją. Tuo tarpu interaktyvios, kūrybiškumą, pasitikėjimą savimi, savarankiškumą skatinančiomis bei įvairių pomėgių vaikams saviraiškos galimybes praplečiančios vasaros stovyklų programos – geros nuotaikos, pozityvaus mąstymo šaltinis.

Sau mielą LVJC stovyklą atras įvairių pomėgių vaikai ir jaunuoliai:

Pramogų ir įspūdžių stovykloje „Vasara Snaigyne“ Lazdijų rajone ant Snaigyno ežero kranto –  Joninių laužai, žvejyba auštant, žuvienė, sveikos virtuvės paslaptys, kūrybinės netradicinės dailės bei teatrinių improvizacijų dirbtuvės, kitos pramogos. Paaugliams čia visos galimybės išreikšti save įvairiausiose smagiose veiklose ir, galbūt, geriau save pažinti.

Mėgstantiems šokį bei tiems, kam šokis – kūryba ir improvizacijos, ne tik judesių atkartojimas  – saviraiškos ir šokio stovykla „Skraidančios pėdos“, kuriose jaunimas dalyvaus profesionalių choreografų vedamuose šiuolaikinio, džiazinio bei gatvės šokio šokio užsiėmimuose bei patys sukurs šokio spektaklį, kurį paskutinę stovyklos dieną parodys Alantos miestelio bendruomenei ir savo tėveliams.  Stovykla vys Molėtų rajone.

Į asmeninius ir socialinius įgūdžius orientuotoje 12–14 ir 15–18 metų jaunimui skirtoje dienos stovykloje „4WD (keturi varomi): galingai į priekį“ – kasdieninės bendravimo bei lyderystės įgūdžių ugdymo sesijos, kūrybiškos užduotys, įvairūs užsiėmimai (graffiti, filmų dirbtuvės, kt), vyresniesiems – karjeros planavimo sesijos. Programa organizuojama taip, kad jos dalyviai pažintų save ir atrastų įvairių galimybių.  
Dvi paskutines dienas praleisime miške, įtvirtinant per savaitę atrastas žinias bei gebėjimus simuliacinio žaidimo metu.

Mažiesiems skirtos trys LVJC dienos stovyklos:
Nenustygstantiems vietoje – judriausia stovykla „Veikime kartu“,  su kasdieninėmis mokymosi plaukti, krepšinio, stalo teniso treniruotėmis, kūrybiniais žaidimais, pokalbiais prie arbatos apie vaikams svarbius dalykus.
Jėga, vasara su anglų kalba“ – tiems, kad trokšta prašnekti angliškai. Tačiau  žinios čia perteikiamos  per įvairiausius teminius žaidimus.
Pažinimo ir kūrybos „Nuspalvink pasaulį“ – ypač spalvinga dienos stovykla, kurioje daug įvairių (savi)raiškos užsiėmimų (piešimas gamtoje, keramikos dirbtuvės, kūrybinės popietės, judrieji žaidimai ir kt.), pažintinių ekskursijų po gražiausias Vilniaus ir apylinkių vietas (Katedros požemiai, Verkių parkas ir kt.) žaidimų, stiprinančių bendravimą, draugiškumą ir pasitikėjimą savimi.

LVJC organizuoja daug stovyklų skirtingus poreikius turintiems vaikams, tačiau visoms joms būdingi gyvi, vasariški įspūdžiai, žymiai smagesni už valdomus pulteliu ar pele.

Daugiau informacijos:
Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Informacinis centras
Konstitucijos pr. 25, Vilnius
Tel. (8 5) 273 3333
stovyklos@lvjc.lt
www.vaikuatostogos.lt